top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Forum zawodoznawcze mechaników
dodano: 14-03-2018 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1372

Dnia 13 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się forum zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm z branży mechanicznej oraz pracowników wyższych uczelni min. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Forum zostało zorganizowane przed klasę II T (technik mechanik) pod kierunkiem Pani Wioletty Pieszczek - kierownik szkolenia praktycznego. Wydarzenie to było kolejnym elementem realizowanego projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim" realizowanego przez Powiat wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy. Głównym celem forum była m.in. prezentacja specyfiki firm branży mechanicznej, działających na rynku lokalnym i regionalnym, poszerzenie wiedzy uczniów o rynku pracy, poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami oraz zwiększenie motywacji uczniów do aktywnego i efektywnego planowania swojej kariery zawodowej.

W trakcie spotkania nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Wioletta Pieszczek zaprezentowała ofertę edukacyjną PCKZiU w Jaworze, które od lat kształci w zawodzie technik mechanik. Następnie dr Daniel Medyński z PWSZ w Legnicy wygłosił wykład dotyczący rozwoju branży mechanicznej oraz możliwych ścieżek kariery w tym zawodzie, a przedstawiciele przedsiębiorstw Korpo sp. z o.o. w Jaworze - Andrzej Jędrusiak i Radosław Makuch, Kuźnia Jawor S.A - Tomasz Wojda oraz Lear Corporation w Legnicy - Olena Piziorską, Paulina Rybicka i Adam Wysoczański przedstawili prezentację dotyczącą funkcjonowania swoich przedsiębiorstw w branży mechanicznej z naciskiem na brak pracowników w/w branży. Ostatnią częścią była debata uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik mechanik.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze Dyrektor Jarosława Simon i Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej - Katarzyna Piwczyńska - Pisuła.

PCKZiU w Jaworze

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 57