top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Starosta Jaworski gospodarzem spotkania Komitetu Sterującego SUDETY 2030
dodano: 20-03-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1607

19 marca b.r. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyło sie kolejne spotkanie Komitetu Sterującego Porozumienia Sygnatariuszy "Sudety 2030", inicjatywy ponad 100 samorządów, które wyraziły wolę podjęcia wspólnych działań mających na celu wypracowanie programu dla Sudetów i Przedgórza na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym tego obszaru Dolnego Śląska i odwrócenia bardzo niekorzystnych zjawisk, a w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 ubieganie się o znaczące środki z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Gospodarzami spotkania byli Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Głównym celem spotkania było m.in. omówienie problematyki, która będzie przedmiotem rozmów przedstawicieli Komitetu Sterującego z Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) podczas wizyty 21 marca w Brukseli, dotyczących koncepcji finansowania dalszego rozwoju tej części województwa po 2020 roku. W dalszej części spotkania przedstawiona została propozycja stanowiska Sygnatariuszy Porozumienia w sprawie wykluczenia komunikacyjnego południowej i południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. Doprecyzowano również treść pism, które w tej sprawie Porozumienie wystosuje w najbliższym czasie do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Rozwoju.

W ostatnim punkcie spotkania omówiono program - Dolny Śląsk Zielona Dolina Żywności i Zdrowia, czyli jak dobrze wykorzystać wspomniany program w ramach działań związanych z pracami przy strategii SUDETY 2030, oraz przedstawiono plan organizacji II edycji Sudeckiego Kongresu Samorządowego. Ustalono również, że najbliższe Walne Zebranie Sygnatariuszy Porozumienia odbędzie się w miesiącu kwietniu, w Szczawnie-Zdroju, podczas którego podpisana zostanie umowa na wykonanie Strategii Rozwoju Sudety 2030. Spotkanie zakończyło sie konferencja prasową z udziałem lokalnych i regionalnych mediów. 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584