top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
„Radosny Start…”
dodano: 28-03-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 2018

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Radosny Start - utworzenie Przedszkola Specjalnego w Jaworze”, które rozpoczęły artystyczne występy maluchów z poszczególnych grup. Następnie wszyscy obecni obejrzeli multimedialną prezentację założeń projektu, przygotowaną przez Magdalenę Ambrożuk - lidera projektu. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, który przekazał również dzieciom upominki, Dyrektor SOSW Franciszek Materniak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Beata Janas, jak również obie Panie wicedyrektor - Magdalena Wittenbeck i Beata Mąsior, wychowawcy grup, osoby pełniące funkcje pomocy nauczyciela oraz rodzice dzieci, uczęszczających do przedszkola. Osoby zaangażowane w projekt,  w tym także rodzice wyrazili swoje opinie, uwagi i refleksje nt. realizacji tej inicjatywy.

Widać wyraźnie, jak potrzebne są takie projekty, dzięki którym możemy jeszcze bardziej wspomóc pracę ośrodka, a zwłaszcza wesprzeć w rozwoju podopiecznych naszej placówki - powiedział Starosta Stanisław Laskowski.


Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek, zaś Pani Naczelnik Beata Janas otrzymała podziękowanie za pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w realizację projektu przygotowanego przez Wydział Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze, i realizowanego od września 2016 roku do końca grudnia 2017. Jego ogólna wartość opiewała na kwotę blisko 470 tysięcy złotych. W ramach tych środków SOSW dokonał m.in. adaptacji dwóch pomieszczeń na, doskonale wyposażone w sprzęt i pomoce naukowe, sale dydaktyczne, szatnię i toaletę. Utworzono również dla małoletnich podopiecznych ośrodka nowy i bezpieczny plac zabaw. W okresie realizacji projektu (2016-2017) - dzieci z przedszkola objęte były wczesnym wspomaganiem, uczestniczyły w czterech wycieczkach krajoznawczych oraz w licznych, zróżnicowanych tematycznie wydarzeniach. Projekt zakładał także doskonalenie nauczycieli, konsultacje oraz warsztaty dla rodzin dzieci, które wzięły udział w tym zadaniu. Na uwagę zasługuje fakt, iż podczas tych niespełna dwóch lat, kiedy to na początku były tylko dwie grupy i sześcioro dzieci, aktualnie są aż cztery grupy oraz siedemnaścioro podopiecznych, należących do Skrzatów, Muchomorków, Biedroneczek oraz Motylków.

 

 

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 622