top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kwalifikacja wojskowa w powiecie jaworskim
dodano: 05-04-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1428

Ruszyła kwalifikacja wojskowa młodych mężczyzn, wprowadzona zamiast poboru. Wszyscy stawiający się do kwalifikacji zostaną przeniesieni do rezerwy. Celem kwalifikacji jest sprawdzenie predyspozycji oraz zdrowia psychicznego i fizycznego pod kątem zdolności do czynnej służby wojskowej.

Wszyscy stawiający się w bieżącym roku do kwalifikacji zostaną z mocy prawa przeniesieni do rezerwy z dniem, w którym orzeczenie komisji lekarskiej o ich zdolności do czynnej służby stanie się ostateczne. Osoby zgłaszające się przed komisję otrzymają dokument potwierdzający uregulowanie stosunku do służby wojskowej.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji podlegają w tym roku mężczyźni urodzeni w 1999 roku oraz ci urodzeni w latach 1994-98, którzy w poprzednich latach nie stawiali się. Do kwalifikacji mają się też stawić kobiety urodzone w latach 1993-99, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. O przeprowadzenie kwalifikacji mogą też wystąpić ochotniczki - tegoroczne maturzystki lub studentki wyższych szkół morskich.

W powiecie jaworskim kwalifikacja rozpocznie się w dniu 09 kwietnia i potrwa do 20 kwietnia 2018 r. Powiatowa Komisja Lekarska orzekająca stan zdrowia osób podlegających kwalifikacji wojskowej pracować będzie w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze - dawniej: Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Jaworze, przy ulicy Piłsudskiego 11 w godzinach 7:30 - 13:30, wg następującego planu:

09 - 12.04.2018 r. - mieszkańcy Jawora
13 - 16.04.2018 r. - mieszkańcy Gminy Bolków
17.04.2018 r. - mieszkańcy Gminy Męcinka
18.04.2018 r. - mieszkańcy Gminy Mściwojów i Paszowice
19.04.2018 r. - mieszkańcy Gminy Paszowice i Wądroża Wielkiego
20.04.2018 r.- kobiety, osoby wykonujące badania specjalistyczne oraz osoby z roczników starszych, dotychczas nie zgłaszający się.

Osoba po raz pierwszy poddana kwalifikacji wojskowej przedstawia:

- dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
- posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia,
- aktualną fotografię o wymiarach 3x4 cm, bez nakrycia głowy,
- dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia,
- potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji.

W razie, gdy z ważnych przyczyn osoba podlegająca kwalifikacji wojskowej nie może stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w wyznaczonym terminie, zobowiązana jest stawić się w innym dogodnym terminie, ale nie później niż 19 kwietnia br.

W stosunku do osób, które nie stawiły się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny będzie nakładana kara grzywny w celu przymuszenia lub przymusowe doprowadzenie przez Policję. Natomiast osoby, które odmawiają poddania się badaniom lekarskim, albo nie przedstawią dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane podlegają w myśl art. 224 ust. 1 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Okres pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej jest także okazją dla osób poddanych kwalifikacji w latach poprzednich, do wpisu w książeczce wojskowej, przeniesienia do rezerwy. Radzimy skorzystać z tej okazji, gdyż poza tym terminem, konieczna jest wizyta w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bolesławcu.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 623