top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
XIV Przegląd Zespołów Artystycznych Placówek Specjalnych już za nami...
dodano: 24-05-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1063

Organizatorami tegorocznej, XIV edycji Przeglądu, było jaworskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło RAZEM oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Jaworze. W przeglądzie udział wzięły zespoły placówek specjalnych z Wałbrzycha, Legnicy, Zgorzelca, Bolesławca, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry oraz ze Szklar Górnych, a także z przedszkola działającego w strukturach SOS-W w Jaworze. Młodych aktorów oceniało Jury w składzie - Małgorzata Świderska, Marzanna Ziętek - Kaszkowiak oraz przedstawiciel Rady Rodziców Elżbieta Dębicka.

Przegląd zgromadził liczną publikę, wśród której dominowali członkowie zespołów, podopieczni placówek specjalnych, rodzice i pedagodzy, a także przedstawiciele władz samorządowych miasta Jawora i Powiatu, w tym m.in. Starosta Stanisław Laskowski, członek Zarządu Powiatu Stanisław Witek, Aneta Trela z Biura Poselskiego Poseł E. Witek, Dyrektor SOS-W Franciszek Materniak oraz Przewodniczący TPD Koło RAZEM Jan Kłeczek.

Występy sprawiły dzieciom i ich rodzicom wiele radości. Młodzi artyści wspaniale wcielili się w odgrywane role, a widownia gromkimi brawami dziękowała za prezentowane przedstawienia. Coroczne spotkanie pozwala spełnić się artystycznie młodym aktorom. Budzi w nich wiarę w siebie i motywuje do aktywności. Jest także okazją do integracji, płaszczyzną do wymiany doświadczeń dla ich opiekunów oraz wspaniałą zabawą. O tych aspektach Przeglądu wspominał m.in. Starosta Stanisław Laskowski, który podziękował uczestnikom oraz opiekunom za udział i zaangażowanie oraz pełne emocji i mądrych przesłań przedstawienia. Wyraził również nadzieję, że za rok znowu wszyscy się spotkają w Jaworze na XV, jubileuszowym przeglądzie.

Wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie otrzymały nagrody, ufundowane m.in. przez Posłankę na Sejm RP Elżbietę Witek, Starostę Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Berę, Dyrektora SOSz-W w Jaworze, Przewodniczącego TPD, Radę Rodziców, a także prywatne firmy z Jawora i Legnicy.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 415