top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim
dodano: 24-05-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1076

W dniu 23 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaworze odbyło się spotkanie, w związku z realizacją przez Powiat Jaworski, w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową  im. Witelona w Legnicy, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 pn. „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim". Dla przypomnienia - wartość projektu wynosi 1 915 164 tys. zł.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Jaworskiego - Lidera projektu, tj. Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej, pełniąca funkcję kierownika projektu, Lucyna Buczkowska Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Beata Zalewska Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie oraz nauczyciele wymienionych szkół zaangażowani w realizację zadania. Stronę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy - Partnera projektu reprezentowali nauczyciele akademiccy w osobie Nadine Bednarz oraz dr. inż. Jerzego Kusia.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji jednego z zadań określonego w projekcie, pn. Współpraca z pracodawcami w dostosowaniu oferty edukacyjnej w szkołach do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz modyfikacja przedmiotów nauczania. Podczas posiedzenia Naczelnik Beata Janas Kierownik projektu omówiła działania podjęte już w ramach realizacji zadania oraz te, które zostaną podjęte w najbliższej przyszłości. W drugiej części zebrania odbyła się dyskusja nad sposobami wypracowania schematu działania, według którego zostanie przeprowadzona modyfikacja programów nauczania. Uczestnicy spotkania podzielili się wiedzą i doświadczeniem zebranym w dorobku nauczycielskim w związku z nauczaniem i wychowaniem młodego pokolenia oraz przedstawili propozycje przeprowadzenia modyfikacji programów nauczania przedmiotów zawodowych w 7 zawodach. Przedmiotowe zmiany w nauczaniu przedmiotów zawodowych będą opracowane do końca czerwca 2018 r. i wdrożone w nowym roku szkolnym.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 415