top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Inwestycje za ponad 8 mln zł. Remonty dróg, chodników, budynków
dodano: 30-05-2018 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1054

Prawdziwy bum inwestycyjny rozpoczął się tej wiosny w powiecie jaworskim, a efekty będą z pewnością widoczne już niebawem. Remonty dróg i budynków oświatowych oraz budowy chodników i ścieżki rowerowej - czyli bardzo wyczekiwane przez mieszkańców zadania są już realizowane!

Ruszyły prace drogowe pomiędzy Mierczycami a Wądrożem Wielkim, w ramach IV etapu największej inwestycji drogowej w powiecie jaworskim – przebudowy drogi 2184D. Jest to zadanie, realizowane wspólnie przez Powiat Jaworski i Gminę Wądroże Wielkie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej o łącznej wartości ponad 3,7 mln zł. W rezultacie na terenie gminy Wądroże Wielkie wyremontowane zostanie 7 km drogi i wybudowane 3,5 km nowych chodników. I etap zadania został już zakończony, a etapy II i III są prowadzone równolegle z etapem IV.

Cieszy również widoczny efekt budowy II etapu ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza. Po zakończeniu prac ziemnych Wykonawca ułożył krawężniki, a aktualnie trwa układanie kostki betonowej na części przeznaczonej dla pieszych. Zadanie o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł jest realizowane dzięki dotacji unijnej, którą pozyskało Starostwo Powiatowe, wkładowi finansowemu z budżetu powiatu (570 tys. zł) oraz dzięki partnerskiemu wsparciu gminy Paszowice (60 tys. zł).

Trwa realizacja zadań na które Powiat Jaworski otrzymał niemal 2,5 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
W drodze przetargu wybrano już wykonawcę remontu pokrycia dachowego i wnętrza sali gimnastycznej w PCKZiU w Jaworze. Prace powinny zakończyć się do końca września br.

Aktualnie trwają postępowania przetargowe dla pozostałych 3 zadań, tj.: przebudowy drogi powiatowej w Paszowicach, drogi relacji Przybyłowice-Małuszów oraz przebudowy pokrycia dachowego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze.

Rozpoczęły się już prace przy realizacji II etapu chodnika w miejscowości Słup. I odcinek o długości blisko 300 metrów wykonany został w ubiegłym roku, a kolejne 300 m powstanie do końca czerwca br.

„Poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników, to jeden z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu Jaworskiego”mówi Starosta Stanisław Laskowski.
„W tym roku mają powstać jeszcze chodniki w Słupie, Snowidzy, Paszowicach, Kwietnikach, Skale oraz Wądrożu Wielkim. Trwają także uzgodnienia co do zakresu prac przebudowy chodnika wraz zatokami postojowymi przy ulicy Chopina w Jaworze. W sumie przy drogach powiatowych w 2018 r. powstanie prawie 5 km nowych chodników, nie licząc 1,7 km ciągu pieszego do Myśliborza” – dodaje Starosta.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 415