top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Ponad 4 mln zł na scalenie gruntów wsi Luboradz przyznane!
dodano: 19-06-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1022

W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu podpisano umowę o przyznaniu pomocy finansowej na operację „Scalanie gruntów wsi Luboradz, gmina Mściwojów, powiat jaworski". Powiat Jaworski reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Członek Zarządu Piotr Pieniążek oraz Skarbnik Powiatu Dariusz Subocz.

Umowa jest efektem pozytywnego rozpatrzenia wniosku Starosty Jaworskiego z dnia 25 stycznia br. o przyznanie pomocy finansowej na operację typu „Scalanie gruntów" w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w III naborze.

Podpisana umowa zapewnia pomoc finansową w wysokości 4 050 049,38 złotych, która stanowi 100% kosztów kwalifikowanych. W kwocie tej mieszczą się środki refundowanych dotacji unijnych w wysokości 63,63 %, tj. 2 577 045,00 złotych. Pozostałe środki przekazał Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Zawarcie tej umowy stanowi doniosły akt, zwłaszcza dla beneficjentów końcowych, tj. mieszkańców wsi Luboradz. Jest to bowiem zamknięcie, z sukcesem, kilkuletniego etapu przygotowawczego wraz z opracowaniem niełatwego i rozbudowanego wniosku o przyznanie pomocy finansowej, a jednocześnie wyznacza początek faktycznego scalenia i prac związanych z zagospodarowaniem poscaleniowym, w ramach którego poprawiona zostanie infrastruktura drogowa. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to druga wieś, obok Niedaszowa, której grunty zostaną poddane operacji scalenia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Należy też nadmienić, że pozytywnie rozpatrzony został również wcześniejszy wniosek Starosty Jaworskiego w sprawie scalania wsi Niedaszów. Na ten cel pozyskano 5 043 211, 50 zł, a prace scaleniowe oraz prace związane z zagospodarowaniem poscaleniowym już się rozpoczęły.

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 438