top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Wiecha na hali fabryki silników Mercedesa w Jaworze
dodano: 25-06-2018 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1449

Zgodnie z tradycją budowlaną wiechę wiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy. Właśnie dlatego 22 czerwca br. miała miejsce w Jaworze symboliczna uroczystość zawieszenia wiechy na ukończonej hali nr 3 (największej hali produkcyjno-montażowej) w budowanej fabryce silników Mercedes Benz.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Markus Schäfer, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw, Frank Deiß, szef produkcji zespołów napędowych Mercedes-Benz Cars, Rainer Ruess, szef ds. planowania produkcji Mercedes-Benz Cars, dr Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland, a także wielu przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki, kultury oraz szerokie grono lokalnych samorządowców. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentowali Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Naczelnik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Alicja Kalinowska oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Głąbicki.

Starostwo Powiatowe w Jaworze od początku inwestycji jest ważnym partnerem firmy Mercedes - Benz Manufacturing Poland i na bieżąco z nią współpracuje, udzielając niezbędnej pomocy w kwestiach projektowych, i zgłaszanych zmian dokumentacyjnych. Przypomnijmy, że w  sierpniu ubiegłego roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników,  z upoważnienia Starosty Jaworskiego wydana została decyzja pozwolenia na budowę dla tego przedsięwzięcia.

Fabryka w Jaworze będzie produkować czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym. Zakończenie prac budowlanych i uruchomienie fabryki planowane jest na koniec drugiego kwartału 2019 roku. Według prognoz zatrudnienie w fabryce ma znaleźć ponad 1000 osób.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
dodano:24-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 780