nasz powiat.jpg
rect17146.png
Stypendia dla uzdolnionych uczniów wręczone
dodano: 04-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1291

3 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaworze odbyło się spotkanie członków Zarządu Powiatu z uczniami Technikum z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie, którzy otrzymali w roku szkolnym 2018/2019 stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie umiejętności zawodowych. Stypendia przyznane zostały dzięki realizacji przez Powiat Jaworski, w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy, projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD 2014-2020.

Podczas spotkania Starosta Jaworski Stanisław Laskowski wręczył wyróżnionym uczniom listy gratulacyjne, życząc dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności. Wsparciem stypendialnym w roku szkolnym 2018/2019 objętych zostało ośmiu uczniów Technikum z PCKZiU w Jaworze w zawodach: technik informatyk, technik logistyk, technik ekonomista i technik mechanik oraz troje uczniów Technikum z ZSiP w Bolkowie w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej.

W spotkaniu wzięli udział również dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie, tj. Lucyna Buczkowska Dyrektor PCKZiU w Jaworze oraz Beata Zalewska Dyrektor ZSiP w Bolkowie. Świadkami tego uroczystego wydarzenia byli także rodzice wyróżnionych uczniów oraz zaproszeni goście.

dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz