nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim
dodano: 17-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1582

16 października br., w gościnnych progach PWSZ odbyła się konferencja, w ramach projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim", realizowanego przez Powiat Jaworski w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Projekt, skierowany do uczniów powiatowych szkół - Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie zainicjowany został 1 września 2017 r., i potrwa do końca sierpnia 2019 r.  

Projekt obejmuje działania, które dotyczą współpracy z pracodawcami w dostosowaniu oferty edukacyjnej w szkołach do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz modyfikacja przedmiotów nauczania; udziału uczniów w zajęciach prowadzonych w PWSZ; organizacji praktycznych form nauczania; tworzenia klas patronackich i wyposażenia szkół w pomoce dydaktyczne; zdobywania przez uczniów dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy. Dopełnieniem realizacji powyższych zadań jest pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie umiejętności zawodowych.

W konferencji udział wzięło prawie 150 uczniów szkół zawodowych, dyrektorzy i nauczyciele obu placówek, prelegenci, zaproszeni goście oraz kadra uczelni, w tym Rektor PWSZ prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Konferencję podsumowującą pierwszy rok trwania projektu rozpoczęło powitanie gości, którego dokonał Rektor Pisarski. W dalszej kolejności Beata Janas naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze oraz dr Przemysław Siudak, Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych w PWSZ omówili płaszczyzny współpracy na poziomie szkolnictwa zawodowego obu placówek, tj. lidera (powiat) i partnera (PWSZ) projektu. Pierwszą część konferencji zakończyła prezentacja nt. kariery zawodowej i radzenia sobie w dorosłym życiu i na rynku pracy - przygotowana przez dr Dorotę Domińską - Werbel, pracownika naukowego PWSZ oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze. Po krótkiej przerwie kolejni prelegenci zaprezentowali młodzieży swoje prelekcje, na temat: Rynek pracy a kształcenie zawodowe, Rynek w perspektywie rozwoju technologii IT, Logistyka - rozwój branży a edukacja zawodowa, Uwarunkowania rozwoju sektora energetycznego w Polsce, Rozwój branży mechanicznej - inżynieria materiałowa oraz Perspektywy rynku gastronomicznego a problemy żywieniowe w Polsce.

Młodzież oraz pozostali uczestnicy konferencji z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich wykładów, po czym odbyła się dyskusja, tocząca się w obrębie tematyki konferencji, czyli nowego kształtu szkolnictwa zawodowego w powiecie jaworskim.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222