nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
X – jubileuszowy Turniej Tańca za nami
dodano: 18-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1851

Ponownie, jak co roku, w Jaworze zagościli uczestnicy Dolnośląskiego Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych, którzy do siedziby powiatu przyjechali niemal z całego Dolnego Śląska. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały bowiem aż 23 warsztaty terapii zajęciowej oraz ośrodki wsparcia, w tym m. in. z Jawora, Świdnicy, Bolesławca, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Strzegomia, Legnicy, Jeleniej Góry. X - jubileuszowy turniej odbył się w gościnnych progach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, gdzie na parkiecie rywalizowało ze sobą ponad 100 osób. Potwierdza to fakt, iż wydarzenie to cieszy się ciągłym i niezmiennym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych, które chętnie przyjeżdżają do Jawora i uczestniczą w turnieju, zwłaszcza, że zawsze mogą liczyć na dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, wręczane nie tylko zwycięzcom.

Uczestnicy zaprezentowali się zwyczajowo w trzech kategoriach: solo, para oraz grupa. Tancerze podczas konkursu występowali w urozmaiconych strojach, a ich układy taneczne były różnorodne pod względem choreograficznym, począwszy od tańców stricte nowoczesnych, dance, po klasyczne. Widać było duży wkład pracy i zaangażowania występujących, jak też ich opiekunów. Utrudniło to na pewno pracę jury, w składzie: Iza i Adrian Kowalscy z KDance Studio oraz Iwona Suchodolska z Pracowni Artystycznej Wrażliwości PAW, które miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Wśród gości, którzy uświetnili tegoroczny turniej byli m.in. Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Bogusława Kulińska Z-ca Dyr. Wydziału d.s. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Kazimierz Pleśniak Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy, Krzysztof Kowalczyk Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, Franciszek Materniak Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, Izabela Aniołek Dyrektor PCPR, Dorota Domińska-Werbel Dyrektor PORE, oraz Marcin Simon Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaworze i Jan Kłeczek Prezes Koła TPD w Jaworze.  

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym gościom i już dziś zapraszają na kolejny Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w Jaworze. Do zobaczenia za rok!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222