nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Niemal 7 km nowej nawierzchni oraz 3,5 km nowych chodników

Unijne wsparcie oraz współpraca samorządów dają efekty!

Dobiegły końca trwające od lipca 2017 r. roboty budowlane przy drodze powiatowej nr 2184D relacji Mierczyce-Wądroże Wielkie -granica powiatu (Polanka). Remont tej drogi możliwy był dzięki pozyskaj przez Powiat Jaworski unijnej dotacji w kwocie 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość tego projektu wyniosła 3,9 mln zł. Nie bez znaczenia jest również fakt, że inwestycję zrealizowano dzięki współpracy powiatu z gminą Wądroże Wielkie, która udzieliła wsparcia finansowego w kwocie ok. 470 tys. zł. 

Celem projektu była poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez jego odpowiednie skomunikowanie z siecią TEN-T, tj. autostradą A4 oraz powiatem legnickim. Pomimo, iż terytorialnie inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Wądroże Wielkie, to jednak ma duże znacznie dla mieszkańców całego powiatu jaworskiego. Inną istotną kwestią, oprócz niewątpliwie komfortu jazdy i poprawy estetyki, było także bezpieczeństwo - zarówno użytkowników zmotoryzowanych, jak i pieszych. W tym celu wybudowano niemal 3,5 km nowych chodników w Mierczycach oraz Wądrożu Wielkim.Inwestycję podzieloną na cztery etapy, na podstawie umów podpisanych z powiatem jaworskim, realizowały dwie firmy: Budimex S.A. oraz Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o.  Z uwagi na duży zakres prac zadanie realizowane było na przestrzeni dwóch lat. Dzięki pozyskanym środkom udało się zrealizować największą inwestycję drogową Powiatu Jaworskiego i najdłuższą od początku jego funkcjonowania.

Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze


Projekt pn. „Poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej 2184D- etap I,II,III" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1087