nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pociągiem do przyszłości - włodarze dyskutują o rozwoju dolnośląskich kolei
dodano: 15-02-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1614

Starosta Jaworski Aneta Kucharzyk uczestniczyła w Dolnośląskim Konwencie Samorządowców „Pociąg do przyszłości", którego gospodarzami byli Prezydent Miasta Lubina i Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie poświęcone było przyszłości województwa dolnośląskiego w kontekście rozwoju kolei i centrów przesiadkowych. Konwent stanowił również znakomitą okazję do spotkania nowych władz poszczególnych samorządów z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obok Marszałka oraz Prezydenta Miasta Lubina - kwestie związane z tematyką rozwoju dolnośląskich kolei omawiali znani i doświadczeni prelegenci. W dwudniowym spotkaniu uczestniczyło ponad 140 starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów dolnośląskich miast, gmin i powiatów.

Jak powiedziała Pani Starosta... "udział w Konwencie był dla mnie cennym doświadczeniem głównie ze względu na poruszaną tematykę, ale również z uwagi na możliwość spotkania w jednym miejscu tak wielu dolnośląskich samorządowców, a tym samym możliwość wymiany opinii, a także dyskusji na tematy istotne dla samorządów Dolnego Śląska. Kolej ma ogromny wpływ na rozwój miast i gmin, jest obecnie największym motorem wzrostu i powinna jednoczyć regiony. Dlatego tak istotny jest rozwój kolei na Dolnym Śląsku i trzeba o tym rozmawiać. Oczywiście nie możemy zapominać o mieszkańcach, dla których możliwość szybkiego przemieszczania się w obrębie Dolnego Śląska i dalej - to ogromny komfort".

Fotografie pochodzą z www.lubin.pl oraz e-legnickie.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1537