nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Bezpieczeństwo w roli głównej
dodano: 20-02-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1576

Przyjęcie Informacji z realizacji „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Poprawy Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016-2020" za rok 2018 oraz sprawozdań komendantów Powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej z działalności w roku 2018, to  tematy pierwszego, w roku 2019, posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które odbyło się 19 lutego br., pod przewodnictwem Starosty Jaworskiego Anety Kucharzyk.

Pierwsza z informacji powstała w oparciu o materiały przygotowane przez służby, inspekcje, urzędy oraz samorządy lokalne i prezentuje wspólne działania podmiotów realizujących Program, w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców powiatu jaworskiego. Została przyjęta przez Komisję jednogłośnie i skierowana pod obrady Rady Powiatu w Jaworze.

Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach w zakresie ochrony przeciwpożarowej powiatu jaworskiego w roku 2018 -   zaprezentował Komendant Waldemar Sarlej. Przedstawił statystykę zdarzeń, potrzeby PSP oraz jednostek OSP w zakresie sprzętu specjalistycznego, jak i realizację wymiany  pojazdów ratowniczo - gaśniczych w poszczególnych jednostkach. Podczas dyskusji nie pominięto także kwestii przeglądu i naprawy podnośnika hydraulicznego, będącego na wyposażeniu Komendy.

W trakcie omawiania  Sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji z pracy Komendy w roku 2018 oraz informacji o stanie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, Komendant Andrzej Błaszczak zwrócił uwagę na malejącą ilość kradzieży samochodów, bójek i pobić,  natomiast na nieznacznie zwiększoną ilość rozbojów i uszczerbków na zdrowiu. Coraz większy ruch na autostradzie A-4 oraz oddanie do użytku drogi S-3 spowodowało zwiększoną ilość interwencji drogowych. Najczęstszymi przyczynami powstawania zdarzeń z winy kierujących było niedostosowanie prędkości do istniejących warunków drogowych oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. W okresie sprawozdawczym na drogach zginęły 4 osoby, a 68 zostało rannych. Oba sprawozdania Komendantów zostały przyjęte przez Komisję jednogłośnie.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przyjęli plan pracy na rok 2019, a także  informację o potrzebie utworzenia w Jaworze i Bolkowie unowocześnionych siedzib  Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1537