nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Radni powiatowi spotkali się na lutowym posiedzeniu Rady Powiatu
dodano: 01-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 755

W ostatni czwartek lutego odbyła się kolejna, tegoroczna sesja Rady Powiatu. Radni, jednogłośnie przyjęli porządek oraz protokoły z obrad IV i V sesji Rady Powiatu. W kolejnym podpunkcie, dotyczącym składania interpelacji - radni Michał Czarnecki, Sylwester Rudziec oraz Wioletta Drewniak złożyli zapytania, m.in. w temacie zakrycia wybranych rowów na drogach powiatowych, dostosowania prędkości jazdy na drogach powiatowych do istniejących warunków, wycinki drzew owocowych, a także w kwestii pozyskania dodatkowych funduszy na prace remontowe na drogach. W dalszej kolejności radni przyjęli uchwałę w sprawie realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Poprawy Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016-2020 za rok 2018, a następnie przyjęli m.in. sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Jaworski za rok 2018. Podczas sesji przyjęto także sprawozdanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych na terenie powiatu za ubiegły rok, jak również raport Komendanta Powiatowego Policji o działalności w roku 2018, dodatkowo o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Jaworskiego, również za rok 2018. 

W sprawach różnych była mowa m.in. o Powiatowej Radzie Rynku Pracy, w sprawie ścieżki rowerowej z Jawora do miejscowości Słup, za udzielenie informacji w tej sprawie podziękował radny S. Rudziec, a także na temat rozbudowy żłobka w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji, który, w ramach rządowego programu Maluch + wzbogaci się o kolejne dwadzieścia miejsc dla maluchów, o czym poinformowała Starosta Aneta Kucharzyk. Docelowo - żłobek powstanie w miejscu biblioteki pedagogicznej, która przeniesiona zostanie do jaworskiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kościuszki 8.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 985