nasz powiat.jpg
rect17146.png
Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
dodano: 04-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 789

Władze samorządowe powiatu i miasta, służby mundurowe, środowisko kombatanckie, harcerze, delegacje szkół i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Jawora uczestniczyli w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się one w południe, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Jaworze, gdzie pod tablicą upamiętniającą pamięć Żołnierzy Wyklętych - delegacje składały wiązanki kwiatów.

W uroczystościach uczestniczyła Starosta Jaworski Aneta Kucharzyk oraz Wicestarosta Stanisław Laskowski. Przybyłe na uroczystość delegacje złożyły, pod tablicą Pamięci Ofiar Hitlerowskich Niemiec oraz Żołnierzy Wyklętych, wieńce i wiązanki kwiatów.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali także referatu nt. historii Żołnierzy Wyklętych, który przedstawił dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze. Bezpośrednio po uroczystościach na dziedzińcu zamku - uczestnicy udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie odbyła się projekcja filmu „Żołnierze Wyklęci".

dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz