nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji (PORE) ponownie „Kuźnią Kadr”
dodano: 20-05-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 5033

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze stał się ponownie „Kuźnią Kadr" dla przyszłych nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz pedagogów szkolnych. Wszystko za sprawą zorganizowanych warsztatów dla studentów I-go roku studiów licencjackich na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Studentki realizowały w sposób praktyczny zajęcia z przedmiotu: diagnoza pedagogiczna. Zajęcia praktyczne były odpowiedzią na podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy dyrektorem PORE w Jaworze dr Dorotą Domińską-Werbel a Wydziałem Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Zajęcia o profilu praktycznym realizowane w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze były dla studentek uzupełnieniem wiedzy teoretycznej i przygotowaniem ich do przyszłej realnej pracy. Ogólnie wiadomo, że wiele osób nie może znaleźć pracy po studiach, a pracodawcy narzekają, że absolwenci nie są odpowiednio przygotowani od strony praktycznej. Dzisiejsze zajęcia miały na celu wyposażenia ich w doświadczenie zawodowe a tym samym zwiększenie szans zatrudnienia jako przyszłych nauczycieli w przyszłości.

Studentki sprawdzały wiedzę zdobytą na studiach w zetknięciu z praktyką. Ponadto nawiązały nowe kontakty z bardzo profesjonalną kadrą poradni psychologiczno-pedagogicznej, pedagogami: Bogumiłą Sokołowską, Tomaszem Marzęckim, Małgorzatą Ziętek i z panią dyrektor - psycholog Dorotą Domińską-Werbel. Opiekunem studentów była dr Kornelia Hübscher z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Pani doktor potwierdziła, że praktyczne zajęcia w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji

w Jaworze dostosowują studentów pedagogiki do potrzeb i możliwości zgłaszanych przez pracodawców, a zatem dyrektor szkoły, który zatrudniając absolwenta pedagogiki PWSZ im. Witelona w Legnicy, nie będzie musiał się martwic o brak kompetencji zawodowych przyszłego nauczyciela.

Studentom zaprezentowano najnowsze metody diagnozy dzieci do lat 6 i po 6 roku życia, baterie testów rozwojowych oraz terapie z zastosowaniem technologii informacyjnych, takich jak Biofeedback EEG oraz metodę Warnkiego.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3242