nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
XI Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych
dodano: 23-10-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1835

Kolorowe stroje, same pozytywne wrażenia i radosne uśmiechy, towarzyszyły wszystkim uczestnikom XI Dolnośląskiego Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych.

23 października w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze, odbył się XI Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Razem Naj w Jaworze. W turnieju brali udział reprezentanci 22 placówek z terenu całego Dolnego Śląska m.in. z Trzebnicy, Chojnowa, Złotoryi, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy.

Wśród zaproszonych gości byli m. in.: Bogusława Kulińska - zastępca Dyrektora ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kazimierz Pleśniak - Prezes Zarządu TPD Oddziału Regionalnego, Izabela Aniołek - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze, Dorota Domińska-Werbel - Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu, pełnym wspólnej pasji i integracji. Dzięki tańcom, choreografiom, a przede wszystkim zaangażowaniu tancerzy przeniosłam się do różnych państw na całym świecie. Gratuluję uczestnikom występów, jestem pełna uznania dla pracy, jaką włożyli w treningi, co zaowocowało niezwykłymi występami. Dziękuję również trenerom i instruktorom za przygotowanie swoich podopiecznych do tego turnieju"- powiedziała Pani Aneta Kucharzyk Starosta Powiatu Jaworskiego.

W kategorii solistów niepokonana była Aleksandra Mandryga z WTZ z Trzebnicy, drugie miejsce zajęła Karolina Jakubowska z WTZ z Kowar, a trzecie Ryszard Łukaszczyk z WTZ ze Ścinawy.

W kategorii par tanecznych najlepiej zaprezentowali się Paulina Kuś i Krystian Kucza z WTZ w Lwówku Śląskim, drugie miejsce zajęli Władysława Szmolda i Arkadiusz Makuła z Ośrodka Wsparcia w Jaworze, a trzecie Katarzyna Pala i Mariusz Zelek z WTZ w Piławie Górnej.

W kategorii grup tanecznych pierwsze miejsce wytańczyła grupa z WTZ z Chojnowa, drugie grupa z WTZ z Trzebnicy, zaś trzecie miejsce zajęła grupa z WTZ z Bolesławca.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3202