rect17146.png
Narodowy Dzień Zwycięstwa - Złożenie wieńców przy Pomniku Upamiętnienia Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem

Delegacja złożona z Anety Kucharzyk Starosty Jaworskiego i Emiliana Bery Burmistrza Miasta Jawora złożyła wieńce pod Pomnikiem Upamiętnienia Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Aneta Trela Dyrektor Biura Poselskiego złożyła wieniec w imieniu Elżbiety Witek Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej.

W tym roku, ze względu na epidemię oraz związane z tym rygory sanitarne, obchody święta odbyły się bez udziału związków i stowarzyszeń z terenu powiatu jaworskiego.

Narodowy Dzień Zwycięstwa - święto państwowe ustanowione przez Sejm na 8 maja. Zostało wprowadzone na mocy ustawy uchwalonej 24 kwietnia br. Upamiętnia ono zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.

Ustawa o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięstwa zniosła przewidziane dotychczas na 9 maja Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności oraz spowodowała utratę mocy dekretu z 8 maja 1945 r., który je wprowadził.

NOJE.jpg