ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Narodowy Dzień Zwycięstwa - Złożenie wieńców przy Pomniku Upamiętnienia Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem

Delegacja złożona z Anety Kucharzyk Starosty Jaworskiego i Emiliana Bery Burmistrza Miasta Jawora złożyła wieńce pod Pomnikiem Upamiętnienia Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Aneta Trela Dyrektor Biura Poselskiego złożyła wieniec w imieniu Elżbiety Witek Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej.

W tym roku, ze względu na epidemię oraz związane z tym rygory sanitarne, obchody święta odbyły się bez udziału związków i stowarzyszeń z terenu powiatu jaworskiego.

Narodowy Dzień Zwycięstwa - święto państwowe ustanowione przez Sejm na 8 maja. Zostało wprowadzone na mocy ustawy uchwalonej 24 kwietnia br. Upamiętnia ono zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.

Ustawa o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięstwa zniosła przewidziane dotychczas na 9 maja Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności oraz spowodowała utratę mocy dekretu z 8 maja 1945 r., który je wprowadził.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg