ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
NOWE OBLICZE SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W POWIECIE JAWORSKIM II - kursy zawodowe zrealizowane
dodano: 15-06-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2438

W ramach projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, realizowanego przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzono cztery rodzaje kursów zawodowych, które rozpoczęły się w styczniu i lutym br., jednak ze względu na stan epidemii zajęcia zostały zawieszone i wznowione dopiero na początku maja.

Kursy dla uczniów PCKZiU w Jaworze zakończyły się 26 maja br. egzaminem zewnętrznym przeprowadzonym w przypadku wózków jezdniowych przez Urząd Dozoru Technicznego Oddział Terenowy we Wrocławiu, natomiast w przypadku kursu spawania - przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Do egzaminu UDT przystąpiło 15 uczniów, z czego wszyscy zdali z wynikiem pozytywnym. Natomiast do egzaminu przeprowadzonego przez Instytut Spawalnictwa przystąpiło i zdało z wynikiem pozytywnym 14 uczniów.

Kolejne dwa rodzaje kursów „barman" oraz „barista" skierowane były do uczniów ZSiP w Bolkowie i zakończyły się egzaminem wewnętrznym, który wszyscy uczestnicy zdali z wynikiem pozytywnym i otrzymali zaświadczenia ukończenia kursów.  

Dzięki zorganizowanym kursom uczniowie PCKZiU w Jaworze oraz ZSiP w Bolkowie zdobyli umiejętności i kwalifikacje, które zwiększyły ich szanse jako przyszłych absolwentów szkół na lepszy start w przyszłość i swobodniejsze poruszanie się na rynku pracy.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg