ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
#Młodzi Dla Historii 2020
dodano: 22-06-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2384

Nagraj film, stwórz stylizację lub napisz scenariusz w ramach tegorocznej edycji projektu „Młodzi Dla Historii".

Minister Edukacji Narodowej objął wydarzenie patronatem honorowym. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca br.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną trzy konkursy: filmowy, stylizacyjny i scenariuszowy. Zgłaszane filmy powinny poruszać tematykę najnowszej historii Polski i nie przekraczać 20 minut.

Stylizacje, rozumiane jako ubiór, makijaż oraz fryzura, mają prezentować modę lat 1939-1956. Natomiast scenariusz, napisany w języku polskim, powinien liczyć od 10 do 25 stron A4.

Projektowi #MDH przyświeca idea zaciekawienia młodego pokolenia historią Polski, jej bohaterów, drogą, która powiodła nas ku wolności. Tworząc swoje autorskie projekty, młodzi ludzie angażują się w proces poznawania i upamiętniania ich losów.

Konkursom każdego roku towarzyszą warsztaty z profesjonalistami - tegoroczne warsztaty ze względu na sytuację epidemiologiczną przeprowadzone zostaną on-line.

Podczas poprzednich edycji #MDH młodzież współtworzyła również widowiska plenerowe, brała udział w koncertach rocka czy jazzu, a dzięki temu iż projekt towarzyszy Festiwalowi NNW, uczestniczyła także w spotkaniach z wybitnymi historykami, świadkami historii oraz twórcami z kraju i zagranicy.

W tym roku do Gdyni zaproszeni zostaną wyłącznie laureaci konkursów, a pozostali uczestnicy#MDH będą mogli śledzić wydarzenia festiwalowe dzięki transmisji on-line.

Zasady zgłoszenia - Aby wziąć udział w konkursach należy wypełnić formularz zgłoszenia online dostępny na www.festiwalnnw.pl i przesłać swój projekt (film, stylizację, scenariusz) do 31 lipca 2020 r.

Wyniki konkursów zostaną umieszone na stronie Festiwalu do dnia 25.08.2020 roku. Laureaci zostaną zaproszeni na Festiwal Filmowy NNW, organizowany we wrześniu w Gdyni.

Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie, który jest dostępny pod adresem: https://festiwalnnw.pl/konkursy-mdh/

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Scena Kultury. Zachęcamy do udziału!

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg