ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Święto Policji 2020 w Jaworze
dodano: 23-07-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2560

Dziś w sali Galerii Historyczno - Artystycznej ARS ET HISTORIA w Bolkowie odbyły się obchody Święta Policji. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, tegoroczna uroczystość była inna niż dotychczas. Mundurowi świętowali w bardzo wąskim gronie oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Z okazji 101 rocznicy powołania Policji Państwowej w sali Galerii Historyczno - Artystycznej ARS ET HISTORIA w Bolkowie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Andrzeja Błaszczaka, który w swoim przemówieniu przypomniał o poświęceniu, jakiego podejmują się funkcjonariusze każdego dnia. Komendant podziękował także wszystkim policjantom za pełnienie służby w trudnym czasie pandemii, jak również życzył mundurowym oraz pracownikom cywilnym KPP w Jaworze spokojnej, dającej satysfakcji służby i pracy.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski oraz Pani Aneta Trela Dyrektor Biura Poselskiego Poseł na Sejm RP Elżbiety Witek. Pani Starosta przekazała wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom policji serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę, trud i zaangażowanie na rzecz utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Jaworskiego. Życzyła także wiele satysfakcji z wykonywanej pracy, a przede wszystkim społecznego szacunku i uznania z jakże trudnej i odpowiedzialnej służby.

Podczas uroczystej zbiórki odczytano list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego skierowany do wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych jaworskiej komendy.

Później przyszedł czas na wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku 31 policjantów jaworskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny. Ponadto Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów wyróżnił odznakami honorowym pięciu policjantów. Z kolei szesnastu policjantów otrzymało medale 30-lecia NSZZP za szczególne zasługi dla środowiska związkowo - policyjnego.

Tegoroczne obchody Święta Policji przypadły na czas, w którym utrzymujące się zagrożenie epidemiczne wymusiły istotne zmiany i obostrzenia. Uroczysta zbiórka musiała odbyć się w bardzo wąskim gronie, ze szczególnym zachowaniem reżimu sanitarnego oraz bez udziału wielu zaproszonych gości.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg