nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Remont dachu hali sportowej przy ulicy Wiejskiej zakończony
dodano: 14-09-2010 | Krzysztof Kowalczyk | wyświetleń: 4555

Dzięki pozyskanym przez Powiat Jaworski środkom z rezerwy celowej budżetu państwa, pomimo nie sprzyjającej pogody, jeszcze w tym roku udało się przeprowadzić kapitalny remont dachu hali sportowej przy ul. Wiejskiej. Prace naprawcze wykonała firma Wiesława Pichli z Legnicy. Środki finansowe na remont hali w wysokości 116 962 zł pozyskano z Ministerstwa Edukacji Narodowej, natomiast Powiat przeznaczył 121 736 zł, jako wkład własny.
Przy okazji warto nadmienić, że aktualnie upływa 7 lat od momentu podpisania umowy na adaptację hali warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Jaworze, na salę widowiskowo-sportową. Została ona oddana z wielką 'pompą" do użytkowania w listopadzie 2004 roku.        Pierwszym wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu była firma BOLKO Sp. z o.o. z Jawora, jednak ze względu na problemy finansowe wykonawca zrealizował tylko część robót budowlanych. W związku z niewywiązaniem się z harmonogramu rzeczowo-finansowego, w dniu 9 grudnia 2003 r. powiat odstąpił od umowy, którą zamknięto protokołem z inwentaryzacji robót. W marcu 2004 r. przeprowadzono kolejne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w wyniku którego wyłoniono firmę BUDOBRATEX Sp. z o.o. z Legnicy. Roboty objęte przetargiem zostały przez firmę wykonane i zakończone protokołem odbioru ostatecznego robót w październiku 2004 roku. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się kwotą 2 817 182,42 zł, z czego
1 000 000 zł pozyskano z MENiS
.


    Niestety, już w trakcie eksploatacji hali pojawiały się coraz częściej przecieki na dachu hali sportowej, potwierdzające złe wykonawstwo tych robót. Sytuacja ta wymusiła przeprowadzenie w 2005 r. pierwszego remontu. Prace wykonała jaworska firma ED-BUD. Pomimo przełożenia dachu papą oraz innych zabezpieczeń, stan dachu sukcesywnie się pogarszał. W międzyczasie, obecny Zarząd wymusił na wykonawcach usunięcie stwierdzonych usterek Ostatecznie jednak, w październiku 2008 r. intensywne deszcze i wichura spowodowały zniszczenia, które stały się powodem podjęcia decyzji o konieczności kompleksowej naprawy dachu. Dzięki staraniom Powiatu, uzyskano na ten cel dodatkowe środki z rezerwy celowej budżetu państwa.

 

 

 

O tym i innych wydarzeniach w Powiecie Jaworskim przeczytasz w najnowszym wydaniu "Kuriera Jaworskiego" (PDF 5,30MB)

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1537