nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Przedsięwzięcia Powiatowe
Doposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej
dodano: 22-09-2010|Administrator|wyświetleń: 10241

     Powiat Jaworski mając na uwadze bezpieczeństwo obywateli oraz ich mienia, wraz z innymi samorządami naszego terenu, intensywnie wspiera również inwestycje w zakresie doposażenia lokalnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Przykładem takich działań może być przekazanie w 2007 r. na płycie jaworskiego Rynku Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze nowego wozu strażackiego z kilkudziesięciometrowym wysięgnikiem. W ramach tej uroczystości jaworscy strażacy otrzymali również zestaw do ćwiczeń sztucznego oddychania i masażu serca wraz z programem komputerowym do analizy resuscytacji, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 oraz profesjonalny zestaw nagłośnieniowy. Warto wspomnieć iż otrzymany sprzęt stanowi prezent nie tylko dla strażaków, ale przede wszystkim dla mieszkańców ziemi jaworskiej, którym ma służyć i nieść pomoc w sytuacjach zagrożeń.

     W grudniu 2008 r. przekazano również nowy sprzęt ratowniczy zarówno dla Pogotowia Ratunkowego, jak i dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Jaworze. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze wzbogacili się przede wszystkim w nowy samochód gaśniczy GBA 2,5/16 na podwoziu Mercedes Atego z napędem 4x4. Pojazd ten zastąpił dotychczas eksploatowany samochód GBM 2/8 na podwoziu Star 266, który został przekazany do Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Pogwizdowie gm. Paszowice. Nowy nabytek znacznie poprawił mobilność jaworskich strażaków, zwłaszcza w przypadkach, kiedy ratownicy niosąc pomoc, muszą poruszać się w trudnych warunkach terenowych. Ponadto przekazano również:

  • pompę hydrauliczną wraz z nowoczesnym systemem złączy, wykorzystywaną do napędu urządzeń służących do uwalniania i ratowania ludzi np. podczas wypadków drogowych;
  • wentylator osiowy, wykorzystywany podczas gaszenia pożarów oraz ratownictwa chemiczno-ekologicznego do  wentylacji strefy zagrożonej.

         Pozyskanie wymienionego sprzętu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie ze strony  władz samorządowych i instytucji, które w znaczący sposób przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia, w tym Starostwo Powiatowe w Jaworze, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Urząd Miasta w Jaworze, Urząd Miasta w Bolkowie, Urząd Gminy w Męcince, Urząd Gminy w Mściwojowie, Urząd Gminy w Paszowicach, Urząd Gminy w Wądrożu Wielkim, IS Polska, Nadleśnictwo Jawor a także innym osobom i podmiotom.

         Wyżej wymienione w 2008 r. doposażenie KP PSP w Jaworze wyniosło 564.746 zł, w tym wkład Powiatu Jaworskiego: 198.980 zł, dotacje z gmin: 76.000 zł, dotacja z WFOŚiGW: 180.000 zł, środki Komendy Głównej PSP: 80.000 zł, środki Komendy Powiatowej PSP: 29766 zł.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3461