Portal - Przedsięwzięcia Powiatowe
Przebudowa budynku ćwiczeń praktycznych-gospodarstwa pomocniczego w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego im. KEN w Jaworze
dodano: 22-09-2010|Administrator|wyświetleń: 5732

Realizacja tego zadania możliwa była dzięki unijnym środkom pozyskanym przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu wyniosła 3 754 053 zł, z czego 2 550 741 zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W efekcie przeprowadzonej modernizacji wysłużony budynek przy ul. Dworcowej 10 zyskał nowe oblicze, a co ważniejsze doskonałą funkcjonalność. Będzie z niego korzystać młodzież z terenu powiatu jaworskiego, ucząca się w PCKZ praktycznych zawodów.

Budynek został gruntownie przebudowany. Wykonano m.in. nowe ścianki działowe, instalacje: wodociągowe, kanalizacyjne, wentylacyjne i elektryczne, wymieniono stolarkę drzwiową wewnętrzną. Termomodernizacja objęła montaż nowej stolarki okiennej, wykonanie elewacji, docieplenie stropodachu oraz instalację centralnego ogrzewania. Budynek został przystosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym celu wykonano specjalne toalety oraz zlikwidowano bariery architektoniczne.

Tym samym zrealizowano główny cel projektu, którym było podniesienie jakości systemu kształcenia poprzez przebudowę zniszczonej bazy dydaktycznej oraz świadczenie procesu edukacji na wysokim, europejskim poziomie. W zmodernizowanym obiekcie będą funkcjonować następujące działy kształcenia: zespół pracowni dydaktycznych i mechanicznych, pracownie nowoczesnych technik sterowania i wytwarzania, ośrodek kursowy, biblioteka i aula.

Inwestor: POWIAT JAWORSKI
Termin realizacji: 2009-2010 r. (zakończono)

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669