nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Przedsięwzięcia Powiatowe
Informatyzacja administracji kluczem rozwoju e-usług oraz społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Jaworskim
dodano: 22-09-2010|Administrator|wyświetleń: 8870

      Przedsięwzięcie miało na celu wdrożenie w latach 2009-2010 drugiego etapu informatyzacji Starostwa poprzez pełne wykorzystanie elektronicznego obiegu dokumentów oraz dalszego rozwoju usług elektronicznych świadczonych dla obywateli. Zakup nowego sprzętu i oprogramowania przyczyni się do rozwoju „społeczeństwa partycypacyjnego", gdzie zapewniony będzie szerszy udział osób starszych i niepełnosprawnych w życiu społecznym poprzez lepszy dostęp do oferowanych przez urząd usług oraz skuteczną i lepszą obsługę.

W ramach realizacji przedsięwzięcia dokonano:

- wymiany 9 najstarszych stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem w celu umożliwienia urzędnikom pracy w elektronicznym systemie obiegu dokumentów,
- zakupu Systemu Archiwizacji Danych,
- budowy bezpiecznego styku sieci LAN z Internetem,
- utworzenia multimedialnego Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego w Starostwie,
- stworzenia interaktywnego e-Portalu powiatu,
- zakupu dwóch infokiosków z publicznym dostępem do Internetu. Zostaną one zamontowane w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze oraz w Starostwie Powiatowym w Jaworze,
- wdrożenie 6 nowych stanowisk podpisu elektronicznego w Starostwie.

     Ponadto w Starostwie powstało Centrum Obsługi Klientów (COK) - zakupiono w tym cel  sprzęt informatyczny, w tym stanowiska komputerowe, nowoczesny serwer do obsługi elektronicznego obiegu dokumentów oraz urządzenie wielofunkcyjne. Dla celów realizacji projektu przeszkolono pracowników urzędu z zakresu obiegu dokumentów i innych nowych rozwiązań informatycznych.

      Jednym z głównych efektów w ramach przedsięwzięcia jest stworzenie Multimedialnego Centrum Szkoleniowo- Konferencyjnego w Starostwie. Pozwoli ono m. in. na prowadzenie za pośrednictwem e-Portalu teletransmisji z wydarzeń w Sali oraz zapisu audiowizualnego tych danych. Stworzony e-Portal oprócz funkcji m. in. pobierania formularzy, stanowić będzie także aktualne kompendium wiedzy o powiecie.

       Wdrożenie projektu informatyzacji pozwoli na dostosowanie standardu świadczonych usług do założeń rozwoju „społeczeństwa partycypacyjnego", dzięki wpływowi na podwyższenie efektywności pracy urzędu i zapewnienie lepszej obsługi interesantów.

Całkowita wartość: 293 944 zł

Kwota dofinansowania z UE: 226 683 zł

Termin realizacji: 2009 - 2010 r.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Powiatu Jaworskiego

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2606