nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Przedsięwzięcia Powiatowe
Rozwój turystyczny Powiatu Jaworskiego poprzez utworzenie schroniska młodzieżowego - przebudowa i modernizacja bazy noclegowej przy ul. Starojaworskiej 7
dodano: 22-09-2010|Administrator|wyświetleń: 10223

     Przedmiotem niniejszego projektu były działania inwestycyjne mające na celu zwiększenie konkurencyjności oferty turystycznej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę obecnego budynku bursy, zlokalizowanego przy ul. Starosjaworskiej w Jaworze, nadając tym samym nową funkcję - schroniska młodzieżowego. Zagospodarowanie obiektu znajdującego się niemalże w centrum Jawora przy drodze krajowej nr 3 jest dodatkowym atutem tej inwestycji.

      Powstanie nowoczesnego schroniska młodzieżowego w centrum Dolnego Śląska przyczyni się niewątpliwie do kreowania marki regionu, wzmocnienia produktu turystycznego Gór i Pogórza Kaczawskiego nazywanych Krainą Wygasłych Wulkanów oraz podniesienia konkurencyjności turystycznej regionu i stworzenia ciekawej oferty aktywnego spędzania czasu - alternatywy dla Karkonoszy czy Ziemi Kłodzkiej.

   Zakres zadania obejmował m.in.: termomodernizację obiektu, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, a także wykonanie - po raz pierwszy na budynku użyteczności publicznej w Jaworze - montażu solarnej instalacji (baterie słoneczne). Ponadto przeprowadzone zostały prace remontowe wewnątrz obiektu polegające na przebudowie i modernizacji pomieszczeń, wykonaniu nowej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej oraz elektrycznej. W budynku wydzielono dwa niezależnych segmenty: internatowy (nie objęty wnioskiem) oraz centrum konferencyjno-noclegowe.

     W centrum utworzono 69 miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych, wyposażonych w łazienki. W segmencie tym znajdować się będą sale dydaktyczne, sala konferencyjna oraz dwa pomieszczenia klubowo-świetlicowe na poddaszu budynku. Posiłki przygotowywane będą w zmodernizowanej kuchni i podawane w sali konsumpcyjnej, usytuowanej na parterze budynku. Na tym poziomie znajdować będą się również pomieszczenia administracyjne. W celu ułatwienia osobom niepełnosprawnym korzystania z obiektu zaprojektowano windę, która zamontowana zostanie na zewnątrz budynku.

Inwestor: POWIAT JAWORSKI
Całkowita wartość zadania: 3 923 346,11 zł
Kwota dofinansowania z UE: 2 451 329,32 zł
Pożyczka z WFOŚ: 303 087,55 zł
Termin realizacji: II pórocze 2012 r.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Powiatu Jaworskiego.

Fundusze Europejskie - dla rozwoju Dolnego Śląska


Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

 

 

www.wfosigw.wroclaw.pl

 

Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 11
Autor: Edyta Czopp-Jankowska
grafika
Ilość fotografii: 8
Autor: Edyta Czopp-Jankowska
grafika
Ilość fotografii: 8
Autor: Edyta Czopp-Jankowska
grafika
Ilość fotografii: 7
Autor: Edyta Czopp-Jankowska
grafika
Ilość fotografii: 4
Autor: Edyta Czopp-Jankowska
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2607