ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Przebudowa mostu w ciągu drogi Jawor – Piotrowice
dodano: 23-09-2010|Administrator|wyświetleń: 11573

Przebudowa mostu w ciągu drogi nr 2843 D w m. Jawor - ul. bez nazwy w ciągu drogi Jawor - Piotrowice

W dniu 11 maja 2009 r. w Jaworze odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie mostu na rzece Nysa Szalona nazywanego popularnie „Piotrowickim". Ta ważna dla mieszkańców inwestycja zrealizowana została przez Powiat Jaworski z dotacji ze środków Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Most, który wybudowany został w 1911 roku był w bardzo złym stanie technicznym. Postępująca degradacja nawierzchni, w znacznym stopniu przyczyniła się do zmniejszenia przepustowości tego obiektu, a dalsze użytkowanie przeprawy mogło stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu. Władze Powiatu Jaworskiego zdecydowały się na modernizację mostu. Realizowane przedsięwzięcie zamknęło całą inwestycję polegającą na przebudowie ul. Starojaworskiej wraz z mostem na rzece Nysa Szalona.

Wdrożenie zadania poprawiło ciągi komunikacyjne na terenie miasta i powiatu, a bezpośrednio przyczyniło się do usprawnienia ruchu tranzytowego z południowo - zachodniej części regionu. Obecnie most zapewnia obsługę komunikacyjną mieszkańców, przedsiębiorców oraz także tym planowanym nowym przedsiębiorcom, którzy zamierzają zlokalizować swoje zakłady na terenie uruchamianej w niedalekim sąsiedztwie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Parku Technologicznego (teren po byłej cukrowni).

Poprawa płynności ruchu drogowego na obiekcie mostowym, zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, usprawnienie ruchu tranzytowego to bez wątpienie wymierne korzyści dla mieszkańców.

Całkowita wartość zadania: 1.501.500 zł
- dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - 286.500 zł
- Ministerstwo Infrastruktury (rezerwa celowa) - 668.000,00 zł
- wkład własny Powiatu Jaworskiego - 547.000 zł

Termin realizacji inwestycji:
2008-2009 r.
Inwestor: Powiat Jaworski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg