ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Przebudowa drogi powiatowej nr 2786 D - ul. Starojaworskiej o długości 4,218 km- etap I i II w celu poprawy dostępności do Parku Technologicznego oraz dojazdu do jaworskiej podstrefy Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości
dodano: 23-09-2010|Administrator|wyświetleń: 9013

   W powiecie jaworskim została oddana do użytku pierwsza droga w Województwie Dolnośląskim współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Uroczyste otwarcie miało miejsce 15 stycznia 2009 r.
Prace polegały na wymianie nawierzchni wraz z częściową wymianą konstrukcji drogi, poszerzeniu jezdni oraz wykonaniu nowych nawierzchni na chodnikach i zjazdach. Ponadto na całej długości ulicy wymieniona została kanalizacja burzowa.

       W wyniku realizacji inwestycji, powstała powiązana z istniejącą siecią dróg infrastruktura drogowa zapewniająca obsługę podmiotów gospodarczych i firm, które działać będą w podstrefie ekonomicznej i parku technologicznym. Rozwój i działanie firm oraz podmiotów, które powstawać będą na tym obszarze uwarunkowane jest dobrym i szybkim dojazdem do dróg krajowych i autostrad, odpowiednim powiązaniem przestrzennym skoncentrowanej strefy przedsiębiorców, instytucji i organizacji, który chcielismy w jak najlepszy sposób zapewnić poprzez realizacje przedmiotowej inwestycji.

     Wyjątkowość tego przedsięwzięcia polega również na scaleniu dwóch systemów transportowych (kolejowego i drogowego), przy wykorzystaniu znajdującej się w najbliższym sąsiedztwie bocznicy kolejowej wraz z rampą załadunkową, która w tym przypadku będzie mogła stanowić doskonałe uzupełnienie dla działań spedycyjnych i przeładunkowych firm zlokalizowanych w SSE

Inwestor: Powiat Jaworski
Całkowita wartość projektu: 3 973 215,20 zł
Kwota dofinansowania z UE: 1 636 433,00 zł
w tym skład własny Powiatu 1 836 782,00 zł
oraz skład Gminy Jawor 500 000 zł
Termin realizacji: 2008 - 2009 r.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg