ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Odbudowa zniszczonego w wyniku powodzi mostu w drodze powiatowej nr 2786 D w miejscowości Chroślice (Gmina Męcinka)

      Prace budowlane polegały na całkowitej rozbiórce podmytego mostu i wykonaniu nowego przepustu z elementów prefabrykowanych, posadowionego na fundamencie betonowym. W celu realizacji zadania inwestycyjnego dokonano wyboru w drodze postępowania przetargowego, wykonawcy prac budowlanych, z którym została podpisana stosowna umowa. Większość prac w ramach niniejszego zadania wykonano i przyjęto protokołem odbioru robót pod koniec grudnia 2010 r.  Jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, pozostałą cześć robót objętych postępowaniem przetargowym, wykonawca wykonał od stycznia do marca 2011 roku.

ZAKRES PRAC:
Na elementach prefabrykowanych wykonana została żelbetowa płyta zapewniająca równomierny rozkład obciążenia. Dodatkowo wykonano umocnienia dna na długości 5 metrów przed przepustem. Ponadto ze względu na zwiększenie przekroju obiektu zachodziła konieczność przebudowy kanalizacji deszczowej na odcinku 4 metrów.  Wykonane zostały mury oporowe oraz umocnione skarpy i dno kanałów płytami betonowymi - ażurowymi. Mostek zaopatrzony został w obustronne sztywne bariery.

     Wartość prac wykonanych w 2010 r. wyniosła 191 838,67 zł i została w 100% sfinansowana z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Pozostałe prace wykonane na przestrzeni 01-03.2011 r. wyniosły 34 143,63 zł. i niemalże w pełni zostały one sfinansowane z budżetu państwa. Warto wspomnieć, iż Powiat Jaworski zobowiązany był do wyasygnowania na ten cel zaledwie 0,63 zł.


Stan obecny po ukończeniu prac budowlanychW trakcie prac budowlanych

Stan przed realizacją zadania


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg