ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Remont uszkodzonych kanałów głównych sieci deszczowych w ciągu drogi powiatowej nr 2834D ul. Wrocławska w Jaworze

    W połowie 2011 roku Powiat Jaworski otrzymał kolejne wsparcie w postaci promesy, z przeznaczeniem m.in. na remont uszkodzonych kanałów głównych sieci deszczowych w ciągu drogi powiatowej na ulicy Wrocławskiej w Jaworze.

     Na dzień dzisiejszy inwestycja ta jest już zakończona, a całkowity jej koszt wyniósł 217 001,00 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że powiat nie poniósł z tytułu tego remontu żadnych kosztów, albowiem całokształt prac sfinansowany został ze środków, które pochodziły z tegorocznej promesy (2011r.) dziesiątej już, którą otrzymał nasz powiat z MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dla przypomnienia Powiat Jaworski z w/w środków zrealizował już w tym roku dwa duże zadania, tj. remont drogi powiatowej relacji Chroślice - Bogaczów oraz odbudowa mostu we wsi Chroślice oraz remont drogi powiatowej Sady Górne - Nagórnik.

     Przedmiotem robót budowlanych było udrożnienie i remont odtworzeniowy głównego kolektora odwodnieniowego kanalizacji deszczowej na odcinku 230 mb, z czego 211,8m to zamulony podczas nawałnicy kolektor deszczowy oraz 13 studni murowanych, wymagających wybudowania lub odtworzenia. Dodatkowo wykonawca został zobowiązany do przywrócenia wcześniejszego stanu krawężników, obrzeży trawnikowych, jak również odtworzenia nawierzchni chodnikowych i drogowych, ochrony istniejącego w bezpośrednim sąsiedztwie kanału drzewostanu oraz do geodezyjnego zinwentaryzowania obiektów na trasie kanalizacji deszczowej.

     Mamy nadzieję, że wykonane prace pozwolą w przyszłości, szczególnie kiedy będziemy mieli do czynienia z dużymi opadami - uniknąć sytuacji, gdy nadmiar wody nie zostaje odprowadzony z jezdni, tylko „zalega" czyniąc tym samym poruszanie się po zalanej drodze utrudnione i równocześnie niebezpieczne


 

Wprowadził: Krzysztof Kowalczyk

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg