ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Adaptacja Pałacu w Muchowie na Centrum Edukacji Ekologicznej i Wulkanizmu

     Zaplanowane działania inwestycyjne mają na celu stworzenie ośrodka, dzięki któremu na szeroką skalę prowadzona będzie edukacja ekologiczna. Przyczyni się to do wsparcia zachowania potencjału środowiskowego regionu, który jest niezwykle bogaty pod względem geologicznym, jak również faunistycznym i florystycznym. Powiat Jaworski leży na obszarze Gór i Pogórza Kaczawskiego, które zwane jest również "Krainą Wygasłych Wulkanów". Niezwykle ważne jest więc stworzenie infrastruktury, która przyczyni sie do zachowania i poprawy środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Takie właśnie zadania ma spełniać Centrum Edukacji Ekologicznej i Wulkanizmu w Muchowie. W tym celu przebudowywany obiekt zostanie dostosowany do funkcji edukacyjno-mieszkalno-gastronomicznej. W strukturze obiektu zostaną wydzielone na parterze: - hol wejściowy, jadalnia, sala wykładowa,  sanitariaty.

     I i II piętro budynku przeznacza się na funkcję mieszkalną - pokoje noclegowe z sanitariatami. Utworzenie miejsc noclegowych w powstającym Centrum da możliwość prowadzenia zajęć kilkudniowych w tym tzw. "Zielonych Szkół". Na I piętrze budynku z istniejących obecnie dwóch pokoi powstanie sala konferencyjna. Na I piętrze zlokalizowane będą ponadto biuro wraz z magazynkiem sprzętu multimedialnego. Nieużytkowane obecnie poddasze przebudowane zostanie w sposób umożliwiający urządzenie trzech pokoi noclegowych oraz węzłów sanitarnych. Powierzchnia piwnicy zagospodarowana zostanie na pomieszczenia gospodarcze i kuchenne. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy osobowej działającej pomiędzy parterem, a I-wszym piętrem.

W ramach części noclegowej przewiduje sie utworzenie około 42 miejsc noclegowych rozmieszczonych na trzech kondygnacjach.

Całkowita wartość zadania: 3,3 mln zł.

Wprowadził: Krzysztof Kowalczyk

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg