ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Wspólna przeszłość i teraźniejszość geologiczna pogranicza - Geopark Czeski Raj i Kraina Wygasłych Wulkanów

     Powiat Jaworski oraz Miasto Turnov aktywnie działają na rzecz rozwoju turystyki na obszarze polsko-czeskiego pogranicza. Przykładem kolejnej inicjatywy w tym zakresie jest opracowany projekt "Wspólna przeszłość i teraźniejszość geologiczna pogranicza - Geopark Czeski Raj i Kraina Wygasłych Wulkanów". Jego głównym celem  jest wspólna promocja walorów przyrodniczych regionu transgranicznego, która wzmocni rozwój turystyki, przyczyniając się do podnoszenia integracji ekonomicznej polsko-czeskiego obszaru przygranicznego. Dodatkowo:

1. Wzbogacenie oferty turystycznej w Turnovie i w Jaworze dotyczącej wspólnej przeszłości
i teraźniejszości geologicznej pogranicza.

2. Promocja wspólnych walorów przyrodniczych regionów partnerskich oraz wspieranie rozwoju turystyki przygodowej.

3. Rozwijanie współpracy transgranicznej ekspertów z dziedziny geologii i wulkanologii oraz pracowników branży turystycznej w celu poprawy usług świadczonych na rzecz turystów.

Projekt skierowany jest do poniższych grup docelowych:
- zwiedzający w obu regionach - wg statystyk przede wszystkim są to Polacy, Czesi, Niemcy. Zaplanowane materiały promocyjne będą więc wykonane w języku polskim i czeskim, niektóre materiały dodatkowo w języku niemieckim i angielskim;
- lokalni mieszkańcy danego regionu przygranicznego, którzy poprzez działania marketingowe będą mogli poznać ofertę turystyczną partnerskiego regionu;
- uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich o profilu turystycznym, którzy poznają ofertę partnerskiego regionu i będą współuczestniczyć w tworzeniu nowych ofert turystycznych;
- eksperci z dziedziny geologii i wulkanologii, którzy będą uczestniczyć w tworzeniu nowych ofert turystycznych, oraz wyspecjalizowani geoprzewodnicy, którzy umożliwią udostępnienie tych ofert turystom.

Wramach projektu w Jaworze przy Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych zaplanowane jest otworzenie Centrum Turystycznego, a co za tym idzie:
- zakup wyposażenia biura informacji turystycznej,
- zakup wyposażenia pomieszczeń na rzecz wspierania aktywnej turystyki,
- zakup  wyposażenia sali wystawienniczej i sali konferencyjnej,
- zagospodarowanie i wyposażenie terenu przed Centrum (wiaty turystyczne, stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci, ułożenie nowej nawierzchni),
- kilkujęzyczne materiały promocyjne nt. Krainy Wygasłych Wulkanów.

Całkowita wartość wszystkich działań po stronie polskiej określonych w niniejszym projekcie wynosi ok. 300.000 zł.

     Niniejsza propozycja projektowa jest efektem wieloletniej współpracy partnerów i nawiązuje do poprzednich wspólnych projektów w dziedzinie turystyki. Poprzez jego realizację wzmocni i pogłębi się istniejące partnerstwo, zostaną stworzone warunki na rzecz dalszego rozwijania współpracy we wszystkich dziedzinach działalności Miasta Turnov i Powiatu Jaworskiego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg