nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Przedsięwzięcia Powiatowe
Utworzenie i doposażenie wypożyczalni rowerów w Muchowie szansą rozwoju aktywnej turystyki na obszarze Krainy Wygasłych Wulkanów

      W ramach projektu zakupiono 23 rowery z pełnym wyposażeniem (m. in. oświetlenie, pompka, bidon, licznik, kask, zapięcie, koszulka odblaskowa, dla części - fotelik dla małych dzieci). Sprzęt  ten, jest zróżnicowany pod względem przeznaczenia pod teren, w jakim będzie on przeważnie wykorzystywany (typ miejski oraz cross), oraz z punktu widzenia jego rozmiaru (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), co pozwoli obsłużyć zarówno rowerzystów indywidualnych, jak i szersze grupy odbiorców. Dodatkowo obiekt został wyposażony w stojaki na rowery (wewnętrzne - 4 szt. i zewnętrzne 4 szt.), które umożliwiają właściwe przechowywanie sprzętu.

     Mając na uwadze, iż część turystów odwiedzających ten obszar korzysta z własnego sprzętu rowerowego, utworzono plenerowy punkt serwisowy, gdzie samodzielnie można dokonać drobnej naprawy rowerów. Podyktowane jest to faktem, iż najbliższe miejsce gdzie można przeprowadzić naprawę sprzętu czy zakupu podstawowych materiałów naprawczych zlokalizowane jest w oddalonym o 20 km od Muchowa - w Jaworze. Na punkt serwisowy składa się zamykana skrzynia/opakowanie wyposażone w podstawowe narzędzia do reperacji sprzętu (klucze, pompka, materiały i narzędzia do załatania dętki, itd.)

     Z uwagi na dynamiczny rozwój w Polsce nowej formy rekreacji jaką jest nordic walking, niniejsza operacja obejmowała również zakup kijów związanych z tą dyscypliną w ilości 25 kpl. Teren wokół Muchowa bogaty jest w walory przyrodnicze, w tym wygasły wulkan - Czartowską Skałę, Wąwóz Myśliborski, Lodownię, Gnomon, stawy i łąki muchowskie z występującym tam rzadkim ptactwem, czy okoliczne lasy z muflonami. To tylko część atrakcji, które stoją otworem dla odwiedzających ten teren, który najlepiej podziewać pieszo lub przejechać po nim rowerami z wykorzystaniem wspomnianego sprzętu dostępnego do wypożyczenia w Muchowie.

     Warto wspomnieć, iż będzie to kolejna inwestycja Powiatu Jaworskiego w oparciu o ten obiekt. Na przestrzeni 2009-2010 Powiat zrealizował wart ponad 655.000 zł projekt pn. "Ścieżki edukacyjne na czesko-polskim pograniczu" w ramach którego powstała nowoczesna ścieżka wokół pałacu (960m), zainstalowano wiatę turystyczną, tablice informacyjne, nowoczesne oświetlenie, oraz wiele działań społecznych CZYTAJ WIĘCEJ.

    W 2013 r. w ramach kontynuacji działań zmierzających do rozwoju turystyki na tym obszarze doposażył w/w Centrum Edukacji i Wulkanizmu - Pałacyk w Muchowie w 30 kompletów nowych łóżek i pozostałego umeblowana- zabezpieczając bazę noclegową. Przedłożona propozycja niniejszego projektu stanowi ciąg dalszy tych inwestycji i polega na stworzeniu dodatkowych usług, które zatrzymać mają turystę na tym obszarze na dłuższy czas, co wpłynie na zwiększenie dochodów także pozostałych usługodawców w regionie.  Jest to również realna szansa na dalsze pobudzanie ruchu turystycznego na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów, co obserwujemy z powodzeniem od 3 lat  dzięki podejmowanym inicjatywom inwestycyjnym.

Całkowity koszt inwestycji: 45.800,02 zł
Dofinansowanie z PROW:  30.775, 94 zł
Wkład własny: 15.024,08 zł
Termin realizacji: czerwiec - sierpień 2014 r.

Europeski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla działania: "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie małych projektów. Projekt realizowany przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Kaczawskie.

 

Wprowadził: Krzysztof Kowalczyk, Wydział RPE


 

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2602