nasz powiat.jpg

Starosta Jaworski

Aneta Kucharzyk

Zadania Starosty

Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego, zwierzchnikiem służbowym pracowników starostwa, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz zwierzchnikiem powiatowym służb, inspekcji, straży.

Starosta sprawując zwierzchnictwo w stosunku do powiatowych służb, inspekcji i straży:

• powołuje i odwołuje kierowników tych jednostek, w uzgodnieniu z wojewodą, a także wykonuje wobec nich czynności w sprawach z zakresu prawa pracy.
  • zatwierdza program ich działania,
  • uzgadnia wspólne działanie tych jednostek na obszarze powiatu,
  • w sytuacjach szczególnych kieruje wspólnymi działaniami tych jednostek,
  • zleca w uzasadnionych wypadkach przeprowadzenie kontroli.

Starosta organizuje pracę zarządu. Do zadań starosty w zakresie organizowania pracy zarządu powiatu, należy w szczególności:

• przygotowanie projektu obrad zarządu,
  • określenie czasu i miejsca posiedzeń zarządu,
  • przygotowanie materiałów do proponowanego porządku obrad,
  • zapewnienie obsługi posiedzenia zarządu
  • przedkłada każdorazowo na sesji rady powiatu sprawozdanie z działalności zarządu w okresie od poprzedniej sesji.

Opracowuje plan operacyjny ochrony przed powodzią, ogłasza i odwołuje pogotowie i alarm przeciwpowodziowy w sprawach nie cierpiących zwłoki, związanych z zagrożeniem interesu publicznego zagrażających bezpośrednio zdrowiu i życiu oraz sprawach mogących spowodować znaczne straty materialne. Starosta podejmuje niezbędne czynności należące do właściwości zarządu powiatu. Wydaje decyzje w sprawach indywidualnych z zakresu administracji publicznej należących do właściwości powiatu, chyba że przepisy szczególne przewidują wydanie decyzji przez zarząd powiatu. Starosta może upoważnić wicestarostę, poszczególnych członków zarządu powiatu, pracowników starostwa, powiatowych służb inspekcji i straży oraz kierowników jednostek organizacyjnych powiatu do wydania w jego imieniu decyzji.

Wicestarosta

WICESTAROSTA

Stanisław Laskowski

Zadania Wicestarosty

Wicestarosta wykonuje zadania i kompetencje starosty w zakresie przez niego określonym.

Jeżeli starosta nie może pełnić obowiązków służbowych, zakres zastępstwa wicestarosty obejmuje wszystkie zadania i kompetencje starosty.

Wicestarosta zapewnia w powierzonym mu zakresie kompleksowe rozwiązywanie problemów wynikających z zadań powiatu, kontroluje działalność wydziałów i innych jednostek organizacyjnych.

Pod nadzorem wicestarosty pozostają sprawy objęte zakresem działania:

• Wydziału Architektury i Budownictwa(AB),
  • Wydziału Inwestycji i Funduszy (IF)
  • Wydziału Komunikacji i Drogownictwa (KD),
  • Kierownika Zamówień Publicznych (ZP)

Wicestarosta zapewnia w powierzonym mu zakresie kompleksowe rozwiązywanie problemów wynikających z zadań powiatu, kontroluje działalność wydziałów i innych jednostek organizacyjnych wynikających z zadań powiatu, w szczególności sprawuje nadzór i zapewnia koordynację realizacji zadań powiatu z zakresu pomocy społecznej i pieczy zastępczej.

Sekretarz

SEKRETARZ POWIATU

Sekretarz powiatu jest pracownikiem samorządowym zatrudnionym w ramach stosunku pracy. W imieniu Starosty sprawuje nadzór nad wykonaniem bieżących zadań przez komórki organizacyjne starostwa, w szczególności nad terminowym i prawidłowym załatwieniem spraw, przestrzeganiem regulaminu organizacyjnego starostwa i instrukcji kancelaryjnej.

Sekretarz i skarbnik powiatu uczestniczą w pracach Zarządu Powiatu oraz mogą uczestniczyć w obradach Rady Powiatu i jej komisji z głosem doradczym.

Skarbnik

SKARBNIK POWIATU

Agnieszka Pańczyk

Skarbnik powiatu jest głównym księgowym budżetu powiatu powoływanym i odwoływanym przez Radę Powiatu na wniosek Starosty.

Skarbnik zapewnia prawidłową realizację budżetu powiatu w zakresie ustalonym przez Radę Powiatu zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych.

dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1099