ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Archiwum 2018
Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
dodano: 26-02-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 8186

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, która potrwa do 28 lutego, - informuje jaworska policja.

W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak również wskazuje na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

!! W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze w dniach 21 - 28 lutego 2020 r. od godz. 9.30 do 15.30, a w sobotę 23 lutego 2020 r. w godz. 10.00 - 13.00 prowadzone będzie poradnictwo prawne i wiktymologiczne - informuje asp.szt. Ewa Kluczyńska z KPP w Jaworze.

Zainteresowanych przyjmować będą:

podinsp. Piotr Białek - Ekspert Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Jaworze,
asp.szt. Jarosław Plewiński - Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Jaworze,
asp. szt. Tomasz Sienkiewicz - asystent Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bolkowie (na terenie działania wskazanej jednostki).

Z konsultacji będzie można również skorzystać drogą telefoniczną dzwoniąc pod numery:

+48 76-726-22-00

+48 76-726-22-01

Dodatkowo w wymienionych dniach w Prokuraturze Rejonowej w Jaworze przy ul. Wrocławskiej 26 oraz w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze przy ul. Wojska Polskiego 1, udzielane będą przez specjalistów bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

Ofiary przestępstw mogą także uzyskać potrzebne informacje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz pokrzywdzeni.gov.pl.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg