ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Remont chodnika na Chopina coraz bliżej
dodano: 20-10-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 5229

W kwietniu br. Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji zadania publicznego, w ramach którego przebudowany zostanie chodnik na ulicy Chopina w Jaworze. Inwestycja wykonana zostanie wspólnie z Gminą Jawor. Również koszty zadania poniesione zostaną po połowie przez oba samorządy - Powiat Jaworski i Gminę Jawor. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 210 tys. zł, z czego Powiat Jaworski przeznaczy na remont chodnika blisko 107 088 tys. zł. Ze względu na zasadność inwestycji - Rada Powiatu, na posiedzeniu w dniu 19 października br., podjęła uchwałę o przekazaniu gminie środków finansowych, co pozwoli na jak najszybsze rozpoczęcie prac związanych z przebudową chodnika.

Wspomniany chodnik posiada nawierzchnię z płytek betonowych oraz zjazdy z masy bitumicznej z licznymi pęknięciami i wykruszeniami. Stan ten kwalifikuje nawierzchnię pobocza do całkowitej wymiany. Planuje się wykonanie nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej na długości ok. 150 mb, po obydwu stronach ulicy. Planowany remont jest kontynuacją (II etap) inwestycji realizowanej przez Powiat Jaworski w roku 2018. Wówczas powiat wyremontował część chodnika na ulicy Chopina wraz z budową zatok postojowych, dla dodatkowych 34 miejsc parkingowych.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg